Психологічна служба
Ментальне здоров'я "Ти як?"
Знаємо, що викликів надто багато. Чим більше зовнішніх — тим більше внутрішніх, і так по колу. Щоб перемагати, нам потрібно багато ресурсів, і один з них — ментальне здоров'я. З чого почати цю турботу про себе та близьких?З простого питання.
Кажуть, щоб щось змінити, починати варто тут і зараз — варіант «з понеділка» не працює. Тож пропонуємо просто зараз прогортати свій словниковий запас та викинути з нього зайве Пам'ятайте: психічні недуги не мають бути прикметниками у повсякденних розмовах — так ми підживлюємо стигму та формуємо хибні уявлення про ментальне здоров'я.
Де брати сили, коли здається, що всі джерела вже вичерпані? Насправді у кожного з нас є багато джерел сили, та у щоденному вихорі клопотів ми часто про них забуваємо. Це можуть бути прогулянки, фізичні вправи, мистецтво, музика, спілкування, книги — буденні речі, які нас наповнюють, дарують натхнення рухатися далі. Проста вправа «Абетка сили» допоможе пригадати або навіть знайти нові джерела наповнення. Відкрийте абетку, пройдіться літерами та випишіть якомога більше речей, яким зможете приділяти годину-дві після роботи. Цей час «для себе» суттєво змінить ваш настрій і самопочуття
595-й день повномасштабного вторгнення. За цей час ми усвідомили, які українці витривалі й стійкі. Наскільки ми співчутливі. Як можемо любити й ненавидіти. Якими можемо бути вразливими. Побачили, які стійкі наші діти. Ми переживаємо різний досвід: удома, за кордоном. Діти легше адаптуються до умов війни, та водночас вони більш залежні від нас – дорослих, які перебувають поряд.Діти не мають об'єктивного розуміння того, що відбувається. Їм потрібні наші пояснення. З дітьми важливо говорити на складні теми: що таке війна, які емоції ми всі переживаємо, як упоратися з тривогою. Діти залежать від стану батьків чи опікунів, отже, – і від того, наскільки ми дбаємо про себе.Війна та стрес впливають на всі сфери життя. У дітей і дорослих може знижуватися самооцінка, ми можемо більше не справлятися з багатозадачністю, відчувати постійну втому, зміни настрою, відчувати себе вразливішими, можемо не справлятися з власними емоціями. Щоб вистояти, нам може бути потрібна підтримка: знання, як подбати про себе, практики стійкості та самодопомоги, підтримка фахівців, спілкування з людьми, з якими нам комфортно. На сайті howareu.com разом з UNICEF Ukraine зібрали інформацію, яка може стати вам у пригоді. Це ігри, практики для дітей і дорослих, методички з ментального здоров'я, контакти фахівців.
«Ментальне здоров'я — це…» До Всесвітнього дня ментального здоров'я українська ілюстраторка Ольга Дегтярьова створила цикл постерів для програми «Ти як?» Охоче ділимося з вами, аби кожен міг відповісти собі на питання — «Що таке ментальне здоров'я та як я можу покращити свій стан?» А тим часом Ольга вже працює над продовженням циклу ілюстрацій. Тож що таке ментальне здоров'я для вас?
Понад півтора року українці живуть в умовах щоденного стресу: багато болю, багато втрат. Та хоч би які випробування нам випадали, ми проходимо їх гідно та плекаємо в них нашу стійкість. Адже розуміємо, що правда на нашому боці й ми маємо перемогти зло. І це ми можемо зробити лише разом.Війна та її наслідки дуже важкий тягар, який під силу не кожному. Ніхто в цих умовах не має лишатися наодинці зі своїм тягарем. Не можна дати йому зламати себе, а отже, не можна мовчати, коли бракує сил. Просіть про допомогу. Пропонуйте допомогу. Ми мусимо жити, тож мусимо говорити одне з одним. Всесвітній день ментального здоров'я – іще один привід нагадати, як важливо чесно відповісти собі на питання «Ти як?», поставити його друзям, близьким, простягнути руку допомоги.Разом із MONATIK, гуртом KAZKA, дизайнеркою Катею Сильченко, ведучими Тимуром Мірошниченком, Машею Єфросініною та Єгором Гордєєвим, блогерами Владом Шевченком і Дашею Квітковою ми закликаємо не мовчати, не закриватися наодинці зі своїми страхами й випробуваннями, не дати тягарям, які приносить війна, нас зламати.
Річний план роботи психолога.
Графік роботи практичного психолога.
Адаптація 1 клас.
Анкета. Ставлення учнів до школи.
Анкета для батьків 1 класників.
Поради батькам з адаптації.
Адаптація 5 клас. Анкетування.
Особливості адаптаційного періоду для учнів 5 класу.
Адаптація при переході зі старшої ланки.
Анкета. Шкідливі звички.
Анкета. Чи вмієте ви слухати.
Визначення самооцінки.
Тест. Інтереси і схильності.
10 способів кинути курити.
Вплив алкоголю на здоров'я підлітків.
Тренінг. Гендерна рівність.
Як психологічно підготуватися до ЗНО.
Методики
Тести